افزایش وفاداری مشتری

مشتری

بستر وفاداری

“برای ایجاد ارزش بهینه شده و پرورش وفاداری مشتری ارائه استراتژی وفاداری و حفظ مشتری (CRM) ضروری است.”

با پیچیده تر شدن سفر مشتری استفاده از کانال های بازاریابی چند کاناله و مارک تجاری شما در ایجاد تعاملات هدفمند بسیار مهم است. ایجاد روابط قوی تر و افزایش ارزش مشتری با سازگار شدن و رشد کسب و کارها اساسی است.

انتخاب بهترین راه حل ها با مشتری:

 • برنامه های وفاداری مشتری
 • امتیازات و برنامه های پاداش
 • کمپین های تبلیغاتی
 • استراتژی ها را تجربه کنید.

وفاداری مشتری

برای رشد تجارت خود وفاداری را دنبال کنید.

یک برنامه وفاداری خوب برای پرورش و مدیریت تعاملات موثر با مشتریان شما طراحی شده است که می توانید برای کسب و کار و ارزش برند خود از طریق CRM مشخصات مشتریان خود را متمرکز کرده است.

موثرترین راه برای بهبود وفاداری مشتری ساده است. شخصی سازی را فراهم کنید. تجربه مشتری را غنی کنید و انگیزه ها را افزایش دهید.

در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:

 • شناسایی باارزش ترین مشتریان و ارزش واقعی آنها برای تجارت شما
 • حفظ مشتری و وفاداری مداوم به برند
 • برنامه های استراتژیک بازاریابی
 • فرصت های شغلی را شناسایی کنید.
 • ابتکارهای توسعه محصول را تنظیم و بهینه کنید.

شما احتمالاً میدانید که به یک برنامه وفاداری مشتری نیاز دارید. وفاداری مورد توجه بسیاری از بازاریابان است. در واقع شما و تیم بازاریابی از ارزش بالقوه آن اطمینان دارید. اما با توجه به تعداد زیادی از ملاحظات دیگر شما ممکن است وفاداری را در اولویت قرار ندهید. این یک اشتباه است. زیرا پیاده سازی و افزایش وفاداری مشتری به خوبی می تواند مهمترین و سریعترین تأثیر را برای برند شما داشته باشد.

اولویت داشتن یک برنامه وفاداری باید در سازمان شما مطرح شود. اگرچه دلایل بیشماری است.

سه مورد از مهمترین تأثیرات برنامه وفاداری مشتری:

 • وفاداری شما را قادر می سازد تا بیشتر مشتری ها را شناسایی کنید.
 • وفاداری ارزش تلاش فعلی شما در بازاریابی را به حداکثر می رساند.
 • وفاداری نیاز به مشوق های مبتنی بر تخفیف را کاهش می دهد.

این دلایل کاملاً قانع کننده هستند – از نظر تقویت بازاریابی و دستیابی به نتایج بهتر کسب و کار برای برند شما – وفاداری بیشتر باید از اولویت های اصلی باشد.

مزایای وفاداری

۳ راه برای افزایش وفاداری مشتری.

۱.مشتریان خود را برای شخصی سازی واقعی شناسایی کنید.

هر کاری که می خواهید با بستر بازاریابی خود انجام دهید. مستلزم شناسایی مشتری خود است. تولد، سالگرد خرید، فروش پس از خرید و….

می دانید که در صورت عدم شناسایی مشتری می توانید تجربه خرید را برای مشتری کاملاً دشوار کنید. در واقع شناسایی مشتری یکی از سخت ترین موانعی است که با آن روبرو هستید.

در واقع ، شناسایی توانایی شما را در شخصی سازی برنامه وفاداری افزایش می دهد. نتایج شخصی سازی بهتر منجر به افزایش رضایت مشتری، افزایش قصد خرید و بهبود وفاداری مشتری می شود.

نکته قابل توجه، مارک های تجارت الکترونیکی نیز در شناسایی با چالش هایی روبرو هستند. برای اولین بار، آنها آمازون نیستند، فیس بوک نیستند – بنابراین مشتریان آنها همیشه وارد سیستم نمی‌شوند.

فایده‌ای که شرکت هایی مانند آمازون و فیس بوک دارند این است که بازدیدکنندگان آنها معمولاً در لحظه ورود به سایت وارد سیستم می شوند، بنابراین در مراحل اولیه خرید به راحتی شناسایی می شوند.

اما اگر یک مارک تجارت الکترونیکی هستید، تا زمانی که آنها آماده خرید نیستند ، هیچ دلیلی برای ورود به سیستم و شناسایی خود وجود ندارد. بارها آنها از وب سایت شما بازدید می کنند ، مرور می کنندو سپس دیگر از بین نمی روند.

و چه چیزی در مورد آنها یاد گرفتید؟ هیچ چیزی.

برنامه های وفاداری می توانند مشتریان را تشویق کنند که بلافاصله پس از بازدید از سایت شما وارد سیستم شوند تا بتوانند به روزرسانی در مورد وضعیت عضویت خود، مشاهده هر گونه امتیاز جمع شده ، و دیدن خریدهای انحصاری در دسترس باشند.

کلید

شناسایی در هسته اصلی هر کاری است که شما به عنوان بازاریاب انجام می دهید. دلایل زیادی برای داشتن یک برنامه وفاداری وجود دارد ، اما این دلیل کافی است: یک برنامه وفاداری تنها راه موثر برای شناسایی است که به شما امکان می دهد افراد بیشتری را شناسایی کنید ، بیشتر اوقات و تلاش های شخصی سازی و وفاداری را افزایش می دهید.

وفاداری

۲.با ادغام وفاداری به تلاش های فعلی بازاریابی، تجربه مشتری را بهبود ببخشید.

به عنوان یک استراتژی ، بازاریابی بی رحمانه کمتر از کارآیی برخوردار است. شما نمی توانید فقط بیشتر و بیشتر اضافه کنید تا زمانی که مشتریان خود را رها کنید – و نه این هدف است. این نوع روش ضد تولید است ، زیرا اغلب مشتریان شما را ناامید و آزرده خاطر می کنند ، از آنها قدردانی نمی کنند و درگیر آنها نمی شوند. همچنین باعث اتلاف وقت و منابع می شود.

اغلب اوقات مهارت در یک بازاریاب خوب به توانایی شما در ارتقا و بهبود بازاریابی که قبلاً انجام داده اید می رسد ، بنابراین ارزش آن را به حداکثر می رساند و تجربه مشتری را بهبود می بخشد. راه حل های وفاداری که به طور موثر طراحی و اجرا می شوند ، به شما در دستیابی به این هدف کمک می کنند.

تأثیر وفاداری بر رفتار مصرف کننده

برنامه های وفاداری تأثیر معناداری بر عادات خرید مشتری شما دارند. تحقیقات وفاداری مشتری از فورستر نشان می دهد که ، در چندین آمار جمعیتی مشتری ، برنامه های وفاداری بر طیف گسترده ای از رفتار تأثیر می گذارد ، از جمله:

 • جایی که مشتری خرید می کند.
 • آنچه می خرند.
 • چقدر خرج می کنند.

با دانستن اینکه مشتریان تحت تأثیر این برنامه ها قرار دارند و به آنها پاسخ می دهند می توانید وفاداری خود را پیاده سازی کرده و آن را با تلاش های فعلی بازاریابی خود ادغام کنید تا سطح تأثیرگذاری شما بیشتر شود. و مجموعه ای سالم از پاداش ها و انگیزه ها که در موارد استفاده فعلی شما اعمال می شود. مشتریان را وادار می کند که با مارک شما بیشتر و در کانال های بیشتری ارتباط برقرار کنند.

مثال وفاداری برای نام تجاری موفق 

ما این کاربرد موفقیت آمیز وفاداری به برند را با Contorion ، یک تجارت الکترونیکی آلمان در خدمت صنعتگران B2B و مشتریان B2C ، مشاهده کرده ایم. با استفاده از وفاداری Emarsys ، Contorion تلاش های فعلی بازاریابی خود را برای دستیابی به اهداف بلند پروازانه افزایش داد. در عرض یک ماه از شروع برنامه وفاداری خود ، آنها دیدند:

۵٪ فعالیت بیشتر در وب سایت
۳۴٪ نرخ تبدیل بالاتر از خریدار بار اول به بار دوم
۱۲.۷٪ ارزش سفارش متوسط ​​بالاتر
۶۲٪ خریدهای بیشتر
با استفاده از یک راه حل وفاداری که به طور کامل در تمام بازاریابی آنها ادغام شده بود. آنها قادر به ایجاد شخصی سازی کانال همه جانبه بودند.

کلید

یک راه حل وفاداری که کاملاً در پلتفرم شما ادغام شده باشد، به شما کمک می کند تا میزان موارد استفاده فعلی خود را به حداکثر برسانید و در نحوه تعامل با مشتریان دقیق تر باشید. همه این‌ها در حالی است که مقدار سربار عملیاتی را که باید به عنوان بازاریاب با آن درگیر شوید.

وفاداری مشتری

۳. تجربه های منحصر به فرد را برای مشتریان وفادار ارائه دهید.

تخفیف ها حاشیه های ما را نابود می‌کند!”

مشکل این است که، به طور کلی بازاریابان، مصرف کنندگان را آموزش داده اند تا منتظر تخفیف و کوپن های مبتنی بر تخفیف  باشند. اکنون، مشتریان معتاد شده اند. نتیجه: چیزی شبیه اپیدمی تخفیف در تجارت الکترونیکی جهان است.

خوشبختانه، برنامه های وفاداری پادزهر موثری هستند.

به این دلیل که مشوق های مبتنی بر وفاداری اساساً تنها راه ایجاد یک راننده است که تخفیف ندارد. به این فکر کنید: اگر از قیمت به عنوان انگیزه استفاده نمی کنید، چگونه مشتری را به اقدام ترغیب می‌کنید؟

خوب با یک برنامه وفاداری می‌توانید رانندگانی را برای اعضای خود شکل دهید که مبتنی بر تخفیف نیستند و در عوض بر اساس سایر عوامل بسیار هیجان انگیز‌تر هستند. تجربیات فقط اعضا، دسترسی انحصاری به فروش و محصولات، دعوت‌های ویژه برای رویدادهای شریک – اینها همه از طریق وفاداری قابل دستیابی هستند.

ایجاد انگیزه با مشوق‌ها

چه چیزی برای مشتری شما جالب تر است؟ ایمیلی که اگر در ۴۸ ساعت آینده خرید کنند ۵٪ تخفیف دارد یا ایمیلی با لینک ویژه به یک تی شرت با مدت زمان محدود فقط مختص کسانی که در برنامه وفاداری هستند؟

نکته ای در رابطه با دریافت یک پیشنهاد منحصر به فرد محصول وجود دارد که به غیر از اعضای وفاداری ، هیچ کس دیگری نمی تواند آن را دریافت کند که ذاتاً هیجان انگیزتر از تخفیف باشد، و بیایید این را بپذیریم که شایسته یک افتخار فروتنانه خوب در رسانه های اجتماعی است. هدف در اینجا استفاده از مشوقهایی است که مشتریان را در سطح عاطفی برای ایجاد هیجان جلب می کند.

کلید

شما می خواهید ضمن کاهش تخفیف هایی که می دهید ارزش بیشتری ایجاد کنید. یک برنامه وفاداری تنها راه برای پیشبرد موارد استفاده از بازاریابی بدون نیاز به اعتماد به تخفیف ها و آسیب رساندن به حاشیه شماست. همچنین موثرترین راه برای ایجاد مشوقهایی است که در واقع از نظر احساسی برای مشتریان شما هیجان انگیز است.

جمع بندی

معرفی برنامه:

Loyalty Wallet یک درگاه از قبل ساخته شده با پوشش است که به مشتریان امکان می‌دهد بدون اصطکاک به راحتی وارد سیستم شوند. مشتریان پنجره بازشو را مشاهده می‌کنند، کلیک می‌کنند و به سیستم وارد می‌شوند. حتی بهتر: با کیف پول وفاداری‌، برای اجرای آن نیازی به IT ندارید. فقط در چند روز می توانید یک برنامه وفاداری در وب سایت خود داشته باشید.

جمع بندی

افزایش وفاداری مشتری به سه چیز برمی گردد: شخصی سازی ، تجربه مشتری و مشوق ها. توانایی جذب و حفظ وفاداران به برند نتیجه مستقیم یک برنامه وفاداری جامع است که بر این سه کلید تسلط دارد.

با این حال ، برای استفاده بیشتر از وفاداری ، باید به دنبال یک راه حل باشید که کاملاً در تلاش های بازاریابی شما باشد.

وفاداری باید در اولویت اصلی سازمان شما باشد.اجرای یک برنامه وفاداری مهمترین و معنی دارترین تأثیر را بر درآمد، ارزش مادام العمر مشتری و رشد کلی خواهد داشت.

از دیدگاه برند ، یک برنامه وفاداری کاملاً یکپارچه فقط بازاریابی خوب نیست بلکه تجارت خوبی است.

مرحله 3