بازاریابی شبکه های اجتماعی

شبکه اجتماعی

۶ نوع موثر تبلیغات در رسانه های اجتماعی

تبلیغات در شبکه های اجتماعی یا هدف قرار دادن شبکه های اجتماعی، تبلیغاتی است که در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی به کاربران ارائه می‌شود. شبکه های اجتماعی از اطلاعات کاربر برای ارائه تبلیغات بسیار مرتبط بر اساس تعاملات، درون یک بستر خاص استفاده می‌کنند. در بسیاری از موارد ، هنگامی که بازار هدف با آمار جمعیتی یک پلتفرم اجتماعی همسو باشد. تبلیغات اجتماعی می تواند با هزینه کمتری برای خرید  افزایش زیادی در تبدیل و فروش ایجاد کند. در حالی که صدها استراتژی بازاریابی مختلف وجود دارد. فقط یکی می تواند از روز اول فروش مداوم داشته باشد: تبلیغات در شبکه های اجتماعی.

مزایای تبلیغات در کانال های شبکه های اجتماعی چیست؟

چرا تبلیغات رسانه های اجتماعی بهترین شرط تبلیغاتی شما برای  ROI (نرخ بازگشت سرمایه) سریع است؟

بیشتر کانال ها برای تولید ROI به زمان سرب قابل توجهی نیاز دارند. به عنوان مثال ، بازاریابی محتوا پس از اینکه توانست بازدهی بک لینک و جذب سئو ایجاد کند، با گذشت زمان بهترین عملکرد را دارد. بعضی از کانال ها سریع نتیجه می گیرند اما روز به روز نیستند. به عنوان مثال ، بازاریابی اینفلوئنسر می‌تواند از نظر فروش با تلاش کم (هرچند هزینه بالا) نتایج سرعتی کسب کند.

اما این نتایج با گذشت زمان ادامه نمی‌یابند. در عوض ، شما فروش خود را به ازای هر پست و اغلب با هر بار ارسال ، کمتر می‌کنید. با تبلیغات در شبکه های اجتماعی ، می‌توانید از اولین روزی که وب سایت شما فعال است فروش مداوم داشته باشید. برای سایت های تجارت الکترونیک مدرن ، توانایی ورود سریع و مداوم مشتریان جدید یک معامله بزرگ است. حتی اگر در فروش اولیه نتوانید به درآمد خالص مثبت دست پیدا کنید ، مراجعه ، بازاریابی از طریق ایمیل و نگهداری مشتری می تواند با هر مشتری حاشیه ای بازده زیادی داشته باشد.

 

شبکه های اجتماعی

 

انواع مختلف سیستم عامل های رسانه های اجتماعی برای ارائه تبلیغات:

 • شبکه های اجتماعی (Facebook ، LinkedIn ، Google+).
 • میکروبلاگینگ (توییتر ، تامبلر).
 • اشتراک عکس (اینستاگرام ، اسنپ چت ، Pinterest).
 • اشتراک ویدیو (YouTube ، Facebook Live ، Periscope ، Vimeo).

 

۶ نوع از بهترین شبکه اجتماعی برای تبلیغات تجارت الکترونیک

هر هفته شبکه های جدید رسانه های اجتماعی منتشر می شوند ، که اکثر آنها به هیچ وجه جذب نمی شوند.

به نظر ما ، بهترین کار این است که از محبوب ترین سیستم عامل ها شروع کنید ، سپس هنگامی که سیستم های سودآوری در حال اجرا هستند ، می‌توانید اختصاص درصدی از بودجه خود را برای فعالیت های آزمایشی بیشتر بررسی کنید.

 • فیس بوک
 • اینستاگرام
 • توییتر
 • Pinterest
 • LinkedIn
 • اسنپ ​​چت

 

شبکه های اجتماعی

 

مزایای تبلیغات از طریق رسانه های اجتماعی شامل موارد زیر است:

 • فروش و فن خود را رشد دهید.
 • برای تبلیغات از محتوای تولید شده توسط مشتری استفاده کنید (که عملکرد بهتری هم دارد!).
 • بهتر مشتریهای جدید و برگشتی را هدف قرار دهید (بنابراین هزینه کمتری هدر می دهید).
 • آزمون A / B در حال پرواز ، با استفاده از تجزیه و تحلیل سیستم عامل برای تعیین برندگان.
 • یکی از چیزهای جذاب در مورد تبلیغات اجتماعی این است که توانایی شما در مقیاس گذاری عملا محدودیتی ندارد.
 • لازم نیست منتظر بمانید تا کسی کلمات کلیدی مورد نظر شما را جستجو کند. لازم نیست منتظر بمانید تا شخصی تبلیغات شما را اجرا کند یا وبلاگ شما را بخواند. اگر می خواهید در یک روز به ۵۰،۰۰۰ نفر برسید ، می توانید.

 

اینکه کدام شبکه رسانه اجتماعی را انتخاب کنید به ۳ فاکتور مهم بستگی دارد:

 • جایی که مشتریان هدف شما بیشترین تمرکز را دارند (میزان استفاده ، گروه و غیره)
 • جایی که مشتریان هدف شما بیشتر در دسترس هستند (رسانه های ترجیحی ، هدف گذاری تبلیغات و غیره)
 • جایی که مشتریان هدف شما بیشترین فعالیت را با تبلیغات دارند (آزمایش مورد نیاز است)
 • یافتن موفقیت در شبکه های اجتماعی مستلزم این است که تعدادی سوزن را تا حدودی به طور یکپارچه بهم متصل کنید.

 

شما باید یک پیشنهاد جذاب از طریق یک رسانه جذاب به افرادی ارائه دهید که واقعاً آن را جذاب می دانند ، در مکانی که آن افراد واقعاً آن را ببینند.

هنگامی که عنصر تبلیغات را در بالای آن اضافه می کنید ، باید بستری را پیدا کنید که کاربران به طور فعال با تبلیغات پولی درگیر شوند.

 

بیایید نگاهی دقیق به آنچه که هر یک از این ۶ سیستم عامل ارائه می دهد ، برای کمک به شما در تصمیم گیری در مورد ارزش سرمایه گذاری و وقت خود صرف کنیم.

 

۱. تبلیغات فیس بوک

فیس بوک شبکه جهانی رسانه اجتماعی است. فیس بوک با بیش از ۲ میلیارد کاربر ماهانه ، میزبان بیش از یک چهارم جمعیت جهان است و فرصتی بی نظیر را برای تبلیغ دهندگان فراهم می کند تا بتوانند تقریباً به همه و همه دسترسی پیدا کنند. وقتی نوبت به تجارت الکترونیکی می رسد ، فیس بوک در تولید سرب برتر است. اگر آدرس ایمیل می‌خواهید ، فیس بوک مکان مناسبی است. متداول ترین مدل مورد استفاده برای اجرای تبلیغات فیس بوک به طور مستقیم به یک صفحه فرود با قابلیت تبدیل بالا است که انواع مختلفی از یک آهنربای سرب یا محصول بسته نرم افزاری را ارائه می‌دهد.

البته باید توجه داشته باشید که فیسبوک در ایران فیلتر است. بنابراین شاخص استفاده از این رسانه در ایران بسیار کمتر از شاخص جهانی است.

نمونه های متداول محتوای کمپین های تبلیغاتی شبکه های اجتماعی عبارتند از:
 • کاغذهای سفید.
 • کتابهای الکترونیکی
 • کوپن محصولات.
 • تخفیف در سراسر کشور
 • پیشنهادهای محدود
 • هدایا
 • ارسال رایگان

سپس می توان با استفاده از یک پاسخگوی خودکار هدفمند ، این سرنخ ها را پرورش داد که آنها را به برند و محصولات شما معرفی می کند.

اکسپرسیون فیبر آرتز واقعاً کار بسیار خوبی در این زمینه انجام می دهد –– ارائه محصولات رایگان ، امکان بارگیری و تخفیف و کوپن قابل پیش بینی برای مخاطبانش. با این کار فقط در مدت ۲ سال فروش سالانه بیش۶ نوع موثر تبلیغات در رسانه های اجتماعی در سال ۲۰۲۰

 

تبلیغات

 

۲.تبلیغات اینستاگرام

در حالی که شماره های کاربر گیج کننده فیس بوک آن را به پادشاه بی چون و چرای رسانه های اجتماعی تبدیل کرده است.

داغترین خرید این شرکت به نظر می رسد مانند پادشاه تبلیغات اجتماعی است.

اینستاگرام اکنون دارای بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه است و یکی از بالاترین میزان درگیری مخاطبان در رسانه های اجتماعی را به خود جلب می کند ، ۵۸٪ بالاتر از Facebook و ۲۰۰۰٪ بیشتر از Twitter.

نرخ تعامل اینستاگرام ۵۸٪ بالاتر از Facebook و ۲،۰۰۰٪ بیشتر از Twitter است.

 

جایی که تبلیغات اینستاگرام می درخشد.

اینستاگرام البته از نظر تصویر و فیلم بسیار سنگین است.

به همین ترتیب فروشندگان محصولاتی که از نظر بصری جذاب هستند یا می توانند رسانه های تصویری را در کمپین های خود بگنجانند، تمایل دارند در این کانال رسانه های اجتماعی بهترین عملکرد را داشته باشند.

همچنین لازم به ذکر است که پایگاه کاربران اینستاگرام به شدت در محدوده ۱۸-۲۹ و کمی بیشتر نسبت به زنان و اقلیت ها قرار دارد.

اگر هر یک یا همه این ویژگی ها با مخاطب هدف شما یا شخصیت خریدار همسو باشد.

Instagram میتواند بهترین انتخاب تبلیغات برای تجارت شما خواهد بود.

برخلاف پست های ارگانیک ، می توان تبلیغات اینستاگرام را مستقیماً به یک صفحه محصول یا صفحه اصلی دیگر پیوند داد و این امر باعث تعامل مستقیم با محصولات شما می شود.

تاکتیک های پیشرفته تبلیغات اینستاگرام

ابتدا روی مخاطبان سفارشی تمرکز کنید. این می تواند مخاطبانی باشد که از طریق ردیابی پیکسل ، لیست ایمیل ، لیست دنبال کنندگان یا روش دیگری ایجاد شده است. لیست کاربرانی که در گذشته با شما درگیر بوده اند بهترین عملکرد را دارند.
هنگامی که آماده گسترش مخاطبان سفارشی گذشته هستید ، مخاطبان جدید باید توقف بعدی شما باشند. الگوریتم Facebook / Instagram در یافتن مخاطبان مشابه بسیار خوب است که به تبلیغات شما پاسخ خواهند داد.
از تصاویر سفارشی افراد واقعی استفاده کنید. عکس های سهام در اینستاگرام کار نمی کنند.
پیشنهادات خود را غیر قابل مقاومت کنید. طبیعت بصری اینستاگرام خرید غیرعادی را به سطح بالاتری می رساند. اما اگر پیشنهاد جالبی ارائه ندهید.روی آن قدم نمی گذارید.
هشتگ ها را جدی بگیرید. آنها به نوعی یک شوخی هستند در هر جای دیگر ، اما اینستاگرام توسط هشتگ ها هدایت می شود ، و آنها یک روش عالی برای ارتباط با مخاطبان خاص هستند.

 

تبلیغات

 

۳. تبلیغات توییتر

توییتر انقلابی در اخبار فوری ایجاد کرده و دسترسی بی نظیری را برای کاربران فراهم کرده است تا بتوانند با تأثیرگذار اصلی  ارتباط برقرار کنند.

با ۳۲۸ میلیون کاربر فعال ماهانه ، همچنان یکی از محبوب ترین سیستم عامل های رسانه های اجتماعی است.

جایی که تبلیغات توییتر می درخشد.
خوب ، در واقع تبلیغات توییتر نیست که می درخشد …

برخلاف فیس بوک ، توییتر هنوز یک شبکه مناسب برای مشارکت های ارگانیک است. مارک ها برای دستیابی به پیروان خود نیازی به پرداخت ندارند ، که حتی در هنگام اجرای تبلیغات پولی ارزش پلت فرم را افزایش می دهد.

به طور متوسط ​​، کاربران توییتر ماهانه ۶.۹ برابر خرید آنلاین می کنند . در حالی که غیر کاربران ماهانه فقط ۴.۳ بار خرید آنلاین می کنند. و به ویژه خبرهای خوبی برای مشاغل کوچک تر وجود دارد: توییتر گزارش می دهد که ۶۰٪ کاربران از SMB خرید می کنند.

امروزه فروشگاه های تجارت الکترونیکی عمدتا از تبلیغات توییتر برای افزایش آگاهی از برند و تبلیغ محصولات خاص برای تبدیل مستقیم استفاده می کنند. رایج ترین مدل کارت های وب سایت توییتر است که میزبان زیر ۱۰۰ حرف هستند و انواع مختلفی از رسانه های غنی را نمایش می دهند.

نحوه راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی توییتر
تعدادی از انواع مبارزات مختلف وجود دارد که می توانید در توییتر تنظیم کنید:
 • حسابهای تبلیغاتی
 • توییت های تبلیغاتی
 • روندهای تبلیغاتی
 • کارتهای وب سایت
 • تاکتیک های پیشرفته تبلیغات توییتر

از یک تصویر جذاب و جذاب استفاده کنید که زمینه را به بیننده ارائه دهد ، متناسب با نام تجاری شما باشد و توجه را جلب کند. Rich media در توییتر قابل بحث نیست.
با محصولات یا آهنرباهای سربی که برای تبلیغ انتخاب می کنید بسیار هدف قرار بگیرید. توییتر به رویکرد متمرکزتری نسبت به کانالهای دیگر نیاز دارد.
برای هدایت گرمترها به یک سایت تجارت الکترونیکی از CTA “اکنون بخرید” استفاده کنید. باز هم ، مطمئن باشید که این کار آنها را به صفحه محصول با تبلیغات ویژه یا تخفیف تبلیغاتی یا سایر پیشنهادات آهنربای سرب می برد.
تعامل کاربر را مستقیماً در آگهی ایجاد کنید. توییتر در ارتباط مستقیم بین مارک ها و مصرف کنندگان بسیار عالی است. در مبارزات تبلیغاتی خود از این مزیت استفاده کنید.
اختصار را در اولویت قرار دهید: در آگهی ، صفحه فرود ، نسخه پیشنهادی و غیره ، توییتر همه چیز درباره اختصار است.

توییتهای تبلیغاتی با کارتهای وب سایت ۴۳٪ بیشتر از توئیت کردن یک لینک باعث ایجاد تعامل می شوند.

RockTape از این استراتژی شبکه های اجتماعی برای افزایش تعامل با کمپین های خود ، هدایت مستقیم کاربران به فروشگاه خود و افزایش فروش استفاده کرد.

 

تبلیغات

 

۴. Pinterest تبلیغات

Pinterest بی نظیر است. بصری است ، مانند اینستاگرام ، اما برخلاف اینستاگرام ، بسیار مورد توجه زنان با ۸۱٪ پایگاه کاربری زن است.

با ۱۷۵ میلیون کاربر ماهانه ، همچنین یک بستر فوق العاده فعال است.

جایی که تبلیغات Pinterest می درخشد
Pinterest به طور گسترده ای به عنوان یک بستر قوی برای فروش تجارت الکترونیکی شناخته می شود.

تصاویر اغلب حول خلق محصول سفارشی ساخته می شوند.
کاربران عمداً از این پلتفرم برای یافتن و خرید محصولات خلاقانه استفاده می کنند.
خرده فروشان تجارت الکترونیکی به خصوص ارزش موتور جستجوی بسیار هدفمند Pinterest را دوست دارند و از تبلیغات Pinterest برای تبلیغ نام تجاری و محصولات خود استفاده می کنند.

 

تبلیغات

 

۵. LinkedIn تبلیغات

LinkedIn یکی دیگر از پلتفرم های اجتماعی منحصر به فرد است که اساساً حول بازار B2B می چرخد.

LinkedIn تخمین زده می شود ماهانه ۲۲۷ میلیون کاربر فعال داشته باشد که به طور مساوی بین کاربران زن و مرد تقسیم شده است. ۶۱٪ از کاربران در محدوده سنی ۳۰-۶۴ قرار می گیرند.

تبلیغات LinkedIn در جایی می درخشد
LinkedIn جایی است که شما می توانید بیشترین درآمد متوسط ​​یکبار مصرف را پیدا کنید ، با درآمد ۷۵٪ از کاربران LinkedIn سالانه ۵۰،۰۰۰ دلار یا بیشتر.

نحوه راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی LinkedIn
سه نوع تبلیغات LinkedIn وجود دارد:

مطالب حمایت شده
ایمیل حمایت شده
تبلیغات متنی

بازاریابی

۶. Snapchat تبلیغات

تبلیغات در تویتریکی از سیستم عامل های جدیدتر است که به عنوان یک نیروی رقابتی با ۳۰۱ میلیون کاربر فعال ماهانه در صحنه ظاهر می شود.

در حالی که باید دید آیا این شرکت در برابر فشارهای ویدیویی اجتماعی اینستاگرام تسلیم خواهد شد یا خیر ، این یک پلت فرم تبلیغاتی مناسب با پایگاه کاربری بسیار فعال است.

جایی که تبلیغات Snapchat می درخشد
برای درک ارزش اسنپ چت در واقع فقط یک آمار را باید بدانید. در هر روز مشخص ، اسنپ چت به ۴۱٪ از تمام افراد ۱۸-۳۴ ساله در ایالات متحده می رسد.

 

 • لنزهای اسپانسر شده

لنزهای ویدئویی بخشی از محبوبیت اسنپ چت است. آنها چه به صورت فردی و چه به صورت گروهی سرگرم کننده و جذاب هستند. لنزهای اسپانسر شده به مارک های تجاری امکان ایجاد و تحویل لنزهای سفارشی را برای بازی با کاربران می دهند.

 

بازاریابی

 

جمع بندی

اکنون که نگاهی به برترین سیستم عامل های تبلیغات اجتماعی خود انداختیم (و شاید ۱ یا ۲ مورد را برای پیگیری انتخاب کرده ایم) وقت آن است که تصمیم بگیریم چگونه مدیریت تبلیغات خود را انجام دهیم.

سه روش اصلی برای مدیریت کمپین های رسانه های اجتماعی وجود دارد.

 • کمپین های تبلیغاتی خود را به صورت دستی اجرا کنید.
 • کمپین های تبلیغاتی خود را از طریق نرم افزار خودکار اجرا کنید.
 • برای اجرای کمپین های تبلیغاتی خود یک سرویس مدیریت شده استخدام کنید

صادقانه بگویم ، در اینجا هیچ پاسخ “درستی” وجود ندارد. هر یک از اینها نقاط قوت و ضعف دارند و می توانند برای مشاغل مختلف کار کنند.

۱. مبارزات تبلیغاتی خود را به صورت دستی اجرا کنید.

ارزان ترین راه برای مدیریت کمپین های تبلیغاتی خود از نظر هزینه عملیاتی این است که آنها را خودتان به سادگی اجرا کنید. برای اجرای دستی یک کمپین هیچ الزام خاصی وجود ندارد. فقط به سکویی که می خواهید در آن تبلیغ کنید سر بزنید و کمپین خود را در وب سایت خود تنظیم کنید.

جوانب مثبت

از طرف مثبت ، اجرای خود کمپین ها به شما امکان می دهد ۱۰۰٪ از بودجه خود را به آزمایش تبلیغات مختلف و یافتن برندگان اختصاص دهید.

علاوه بر این ، اجرای تبلیغات توسط خود شما منجر به توسعه تخصص شما می شود ، که می تواند برای بهینه سازی بهتر تبلیغات شما استفاده شود.

و در آینده نیز پایدار بماند. حتی اگر در جاده ها تاکتیک های خود را تغییر دهید.

درک درستی از نحوه کار تبلیغات در یک سیستم مشخص و آستانه ای برای اندازه گیری استخدام های خارج از کشور خواهید داشت.

منفی ها

از نظر منفی ، تخصص یک شبه توسعه نمی یابد و هر ساعتی که شما برای تسلط بر تبلیغات می گذرانید ، ساعتی است که در جای دیگر نمی گذرانید. اگر شما صاحب مشاغل یا مدیر بازاریابی هستید ، هزینه فرصت نسبتاً قابل توجهی برای وقت شما در نظر گرفته شده است و احتمالاً نمی توانید ساعت های لازم را برای یادگیری و تسلط بر تبلیغات رسانه های اجتماعی اختصاص دهید.

برای چه کسی ایده آل است.

برای استخدام یک سرویس خارجی پولی در دست ندارید. این فقط واقعیت شماست و این بدان معنی است که اگر می خواهید تبلیغات اجتماعی انجام دهید ، خودتان باید این کار را انجام دهید.

اگر آماده ، مایل و قادر باشید زمان قابل توجهی را به تسلط بر تبلیغات در یک کانال رسانه های اجتماعی اختصاص دهید ، این می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. در صورت موفقیت ، امکانات لازم برای درآمد ناگهانی برای تجارت خود را خواهید داشت.