بازاریابی پیامکی (SMS Markting)

sms

همه چیزهایی که باید در مورد بازاریابی پیامکی بدانیم؟

بازاریابی پیامکی چیست؟

آیا می دانید ۹۸٪ پیامک های ارسال شده توسط یک شرکت در کمتر از یک دقیقه باز می شوند؟ و آیا می دانید نرخ تبدیل بازاریابی پیامکی بسیار بیشتر از ایمیل مارکتینگ  است؟

این داده ها از گزارش Ditrendia از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۸، که رشد پیام های فوری در سراسر جهان برای برقراری ارتباط با مشتریان را نشان می‌دهد است. و هنوز هم استفاده هر چه بیشتر در سال ۲۰۲۰ و در بحبوحه یک بیماری همه گیر کاربران خواستار ارتباطات با تلفن همراه هستند. اگر هنوز تکنیک های ایجاد یک کمپین بازاریابی پیامکی را نمی دانید، ادامه مطلب را بخوانید.

بازاریابی پیامکی به منظور ارسال پیام‌های متنی یا پیام کوتاه، یا به عنوان کمپین یا پیام معاملاتی، برای دستیابی به یک هدف بازاریابی است. پیامک عمدتا برای برقراری ارتباط پیشنهادات، به روزرسانی‌ها و هشدارهای فوری به افراد استفاده می شود.

 

بازاریابی

آیا بازاریابی پیامکی موثر است؟

این هیچ معما نیست که توسعه روابط با مشتری کار می‌کند. اگر می خواهید با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید منتظر نزدیک شدن آنها به شما نباشید. شما باید پیش قدم باشید و به جایی که آنها هستند بروید.

اما این به این منظور نیست که شما درب خانه‌های مشتری‌های خود را بزنید این دیوانه کننده خواهد بود. اما می‌توانید بهتر عمل کنید، برای آنها پیام متنی ارسال کنید. شاهد چگونگی استفاده بیبشتر مردم از تلفن همراه هستید. بنابراین منطقی است که پیام کوتاه مستقیم ترین خط تماس با مشترکان است.

این امر بازاریابی پیامکی را به یکی از موثرترین راه‌های برقرای ارتباط با مشتریان تبدیل کرده است به شرطی که به درستی انجام شود.

مزیت استفاده از بازاریابی پیامکی

همه مشاغل به یک استراتژی فروش، تبلیغات یا بازاریابی نیاز دارند تا بتوانند با مشتری های خود ارتباط برقرار کنند. در بسیاری از خانه‌ها دیگر رایانه شخصی پیدا نمی‌کنیم اما چندین موبایل پیدا می‌کنیم که هر شخص همیشه با خود حمل می‌کند. از این رو اهمیت و افزایش این کارزارها و ارتباطات وجود دارد.

 • بازاریابی پیامکی نیازی به اتصال به اینترنت ندارد. 
 • مختصر است یعنی میانگین زمان دریافت پیامک تا خواندن آن بین یک دقیقه تا ۳۰ ثانیه است.
 • پیامک دنیایی در بازاریابی است که هنوز مورد کاوش قرار نگرفته و دارای سابقه طولانی است.
 • حضور همه جانبه تلفن های هوشمند.
 • شما می توانید پیام ها را با انواع محتوا ارسال کنید: تصاویر ، فیلم ها و غیره، ولی در این صورت هزینه شما هم افزایش می یابد.

قوانین مهم برای ارسال پیامک انبوه چیست؟

پیام های متنی یک خط ارتباطی مستقیم با مشتری است، ولی قوانین هم وجود دارد که باید هنگام ارسال پیامک انبوه به خاطر بسپارید. اولین و مهمترین مورد:

 • دریافت اجازه از مخاطبین برای ارسال پیام کوتاه به آنها است.
 • نام شرکت را در پیام های خود وارد کنید.

هنگام ارسال پیامک انبوه بیشتر ارسال کنندگان آن را از طریق شماره کوتاه ارسال میکنند. مخاطبان شما نمیدانند که آنها از طرف شرکت شما آمده اند. به همین دلیل اولین کاری که باید انجام دهید اطلاع رسانی به مخاطبین خود در مورد ارسال پیام است. شما نمی خواهید کوپن تخفیف برای آنها ارسال کنید بدون اینکه به آنها بگویید از کجا استفاده کنند.

بازاریابی

استفاده عملی و راه اندازی کمپین ارسال پیام کوتاه

 • مشخص کردن هدف 

هدف شما چیست؟ جذب مشتری جدید، بازدید، خرید محصول یا خدمات، جذب شبکه های اجتماعی، انحلال سهام، تبلیغات و غیره است.

 • از چه پلتفرمی استفاده میکنید.

برای ارسال پیام کوتاه خودکار و شخصی به چه نوع پلتفرمی علاقه مند هستیم و همچنین اینکه آیا می خواهیم از طریق WebSMS ارسال کنید یا می خواهیم این کار را از طریق ادغام در نرم افزار کار خود انجام دهید. پلتفرم هایی که به شما امکان می دهد: LabsMobile، Altiria ، Esendex یا SMS Publi نیز که خدمات مشابهی دارند.

 • تقسیم بندی مخاطب

مخاطبی را که می خواهیم کمپین پیام کوتاه به او بفرستیم انتخاب کنید و در صورت نیاز آن را تقسیم بندی کنید. به عنوان مثال: لباس زیر زنانه.

 • پایگاه داده را برای هر کمپین آماده کنید تا شماره اشتباه وجود نداشته باشد.

در این حالت ، ما توصیه می کنیم پایگاه داده ها را تمیز کنید، پیام ها را به صورت خودکار شخصی سازی کرده و داده ها را در زمان مورد نظر با توجه به کمپین و مردم برنامه ریزی کنید.

 • در آخر کمپین پیام کوتاه را ارسال کنید.

و بعد از ارسال نتایج را از طریق معیارها و تجزیه و تحلیل بستر انتخاب شده تحلیل کنید. برخی از معیارها برای در نظر گرفتن پیامک دریافتی، پیام کوتاه باز، پیوندهایی که بازدید شده است یا تعداد زیادی از افراد که کد تبلیغاتی را خریداری یا استفاده کرده اند (در صورت وجود).

بازاریابی

انواع کمپین ها در ارسال پیام

چند نمونه از کمپین هایی که می توانند در استراتژی بازاریابی شما قرار بگیرند:

۱_ تبلیغات تبلیغاتی یا تخفیف 

این کمپین باید به خوبی تعریف شده باشد تا مشتری یا گیرنده پیام در مورد اقدامی که برای به دست آوردن تخفیف انجام می دهد را به وضوح بداند. این می تواند با یک کد تبلیغاتی، با یک لینک مستقیم یا یک صفحه فرود مناسب برای تلفن همراه باشد.

۲_کمپین های سهام یا انحلال

این نوع کمپین ها مبتنی بر زمان هستند. ما باید یک بازه زمانی محدود به تبلیغات اضافه کنیم. از آنجایی که در این کمپین قیمت ها خوب خواهند بود باید چند ساعت، یک روز یا چند روز طول بکشد.

۳_محصول جدید یا مبارزات فصلی

یکی از ویژگی هایی که پیامک دارد این است که شما همیشه می توانید با پیوست پیوندها یا فرودها، اطلاعات اضافی بیشتری به یک پیام مختصر ۱۶۰ کاراکتری اضافه کنید.

چگونه مشترکان را جذب کنیم؟

ارتباطات مربوط به ارائه خدمات یا معامله وجود دارد، مانند یادآوری قرار ملاقات، تأیید خرید، درخواست اطلاعات و غیره. همه این ارتباطات را می توان از طریق پیام کوتاه اطلاع داد. همچنین بخش کارگاه های اتومبیل یا آرایشگاه ها، کلینیک های دندانپزشکی، دامپزشکان، مراکز زیبایی و…. این پیام های پیامکی معاملاتی همچنین ممکن است شامل یک تماس عملی یا ارتباط جذاب بازاریابی برای کاربر باشد، مانند:

 • در خرید بعدی تخفیف یا پیشنهاد ویژه ارائه دهید.
 • در ازای نظر یا بازخورد هدیه دهید.
 • مسابقات یا قرعه کشی راه دیگری برای رسیدن به مردم است.
 •  ارائه خبرنامه که در آن برای عضویت ، شماره تلفن آنها را نیز می خواهید.

برای ایجاد همه این مبارزات پیامکی داشتن یک پایگاه داده های با کیفیت و اختصاص منابع و یک بستر کامل برای مدیریت که همیشه به روز میشود ضروری است در غیر اینصورت آن را بوجود بیاورید یا بهبود ببخشید.

بازاریابی

جمع بندی:

اکنون شما باید ایده بهتری از اینکه بازاریابی پیامکی چیست و چرا بسیار عالی است، داشته باشید.

 • تحویل ایمن
 • خط مستقیم با مشتری
 • تعامل بالا
 • تکمیل استراتژی بازاریابی ایمیل

اگر قبلاً از بازاریابی ایمیلی استفاده کرده اید، برای تکمیل استراتژی خود، پیام های متنی انبوه ارسال کنید.